Успіх

8 питань, які потрібно задати на співбесіді роботодавцю

Які запитання слід задавати на співбесіду роботодавцю? Адже “правильні” запитання можуть значно “підняти” Вас, як професіонала в очах рекрутера. Про це читайте в нашій статті.

Головне – це діалог

Прийом на роботу, як і будь-яке інше співбесіда – це діалог, а не монолог. Тут повинні брати участь обидві сторони: роботодавець і здобувач. Тому, коли після низки запитань про ваш професійний досвід, освіту, найбільших успіхи і невдачі ви чуєте: «У вас є питання про нашу компанію? » – Використай свій шанс. Прочитайте, які питання потрібно задати під час співбесіди, а потім прийміть повністю обгрунтоване рішення про прийняття пропозиції про роботу.

Чому важливо ставити запитання під час інтерв’ю?

При підготовці до співбесіди при прийомі на роботу пам’ятайте одну важливу річ: останнє питання від роботодавця не означає кінець процесу найму. Кандидати дуже часто недооцінюють цю частину зустрічі, тому що вони просто не знають, які питання задавати на співбесіді. Не робите цю помилку.

Багато кандидатів, які беруть участь у співбесідах, які з різних причин не використовують можливість задати питання або декілька питань рекрутеру. Вони часто виявляють, що пропозиція: «У вас є які-небудь питання? » – це лише вираження певної ввічливості. Інші сприймають це питання як сигнал про те, що ви вже можете трохи дихати, тому що основна частина розмови закінчена. Між тим, підхід кандидата до цього питання може виявитися важливим як для нього, так і для рекрутера.

Інтерв’ю – це не прослуховування!

Пам’ятайте: обидві сторони, і роботодавець і Ви-здобувач, зацікавлені в тому, щоб пізнати один одного як можна краще. Тому варто задавати питання, щоб дізнатися більше про компанії і безпосередньо про роботу.

Вміло поставлені запитання дозволять Вам оцінити, чи дійсно ви хочете пов’язати своє професійне майбутнє з даною компанією і чи виправдаються Ваші очікування надалі.

Які питання задавати на співбесіді роботодавцю?

Чому варто поговорити з рекрутером і задати найбільш важливі для Вас питання? Відповідь проста – тому що це працює на Вашу користь!

Перевага №1 – Ви краще дізнаєтеся компанію

Поговоріть про компанії та про роботу, на яку Ви подаєте заявку. Запитайте про компанії, про сферу обов’язків, структурі і команді, можливості розвитку або навчання у кращих, тобто про наставництво.

Наші уявлення про характер роботи досить часто спрощуються і ґрунтуються головним чином на тому, що ми читали раніше в рекламі та інших загальнодоступних матеріалах. Прямий контакт з рекрутером може стати чудовою можливістю отримати інформацію з перших рук.

Перевага №2 – Ви підтверджуєте свої очікування

Задаючи питання, Ви також можете перевірити, якою мірою взаємні очікування обох сторін. Простіше кажучи, Ваша майбутня задоволеність роботою може залежати від того, які питання Ви задаєте на співбесіді. Адже зовсім не хочеться опинитися в ситуації, коли після прийняття багатообіцяючого пропозиції, реальні умови праці будуть далекі від тих, які Ви собі уявляли.

Щоб не хворіти, читайте

Перевага № 3 – Ви дієте як професіонал

Розмова з роботодавцем та бажання поставити йому кілька питань скаже про Вас як про людину, який, перш ніж прийняти рішення про співпрацю з компанією, спочатку хотів би дізнатися про її потреби і вимоги.

Коли роботодавець задає останнє питання: «У вас є питання до нас? » – і чує коротке «Ні». Це показує відсутність інтересу до компанії. І створює враження, що для Вас не важливо, чи будете Ви працювати в компанії А чи Б.

Які питання можна задавати роботодавця на співбесіді?

Готуючись до співбесіди, не забудьте подумати про те, що Ви дійсно хочете дізнатися від роботодавця. Скористайтеся нашими порадами. Ось набір з 8 питань, які потрібно задати роботодавцю на співбесіді:

  1. Це нова посада? Хто обіймав її раніше? Чому ця людина йде?
  2. Не могли б ви розповісти мені про конкретну роботу людини, на посаду якого я претендую?
  3. Як саме відбувається процес професійної оцінки діяльності за тією спеціальністю, на яку я претендую?
  4. Є можливість професійного навчання і, як наслідок, професійного зростання? Які є для цього умови?
  5. Які міжособистісні стосунки співробітників? Дружелюбна атмосфера, як сприймають новачків?
  6. Які у компанії переваги для співробітників (додаткові стимулюючі виплати, безкоштовний проїзд, харчування за рахунок компанії, гнучкий графік роботи)?
  7. У мене є можливість показати місце і умови роботи, познайомиться з співробітниками?
  8. Які навички особливо цінуються у вашій компанії? Чи є можливість пройти додаткове навчання для підвищення рівня своєї кваліфікації саме з цієї спеціалізації?

Ми перерахували 8 основних питань, які варто задати роботодавцю на співбесіді. Підготуйтеся до інтерв’ю:

  • зверніть увагу на свій зовнішній вигляд;
  • дізнайтеся більше про компанії з ЗМІ або мережі Інтернет;
  • розпитайте знайомих і друзів, можливо, у когось вже є досвід роботи на цьому підприємстві і він може поділитися з Вами досить цінною інформацією.

Будьте впевнені в собі і Ви обов’язково зацікавите роботодавця своєю персоною.